Młodzi kibice piłkarscy

Euro 2012 pokazało, jak wielką miłością darzona jest w naszym kraju piłka nożna. Miliony osób śledziły poszczególne mecze rozgrywane na stadionach Polski i Ukrainy. Dziś ponad rok po tym wydarzeniu emocje nieco opadły, ale wzbudzone zainteresowanie futbolem nadal trwa.

 Młodzież trenuje futbol

Pomimo ciągłych przepychanek w PZPN i Ministerstwie sportu, dotyczących szkolenia młodych zawodników, polskie dzieci i młodzież nie rezygnują z piłki nożnej. Wprawdzie większość z nich nie ma szans na prawdziwy trening pod okiem profesjonalnego trenera, ale i tak piłkarska liga podwórkowa rozwija się w najlepsze. Euro 2012 sprawiło, że młodzi ludzie jeszcze bardziej zainteresowali się tą dyscypliną sportu. Dziś nie tylko kopią piłkę ale również poszukują informacji o swoich idolach.

 Gdzie szukać informacji o sportowcach

Dziś młodzi ludzie swoją wiedzę opierają, w dużej mierze, na informacjach zdobytych w sieci. Jednakże rodzice powinni zwrócić uwagę na to, skąd młodzież czerpie wiadomości. Jeśli są to strony niezbyt dobrej jakości warto podpowiedzieć coś bardziej odpowiedniego. Dla kibiców i miłośników piłki nożnej, którzy cenią sobie piłkarzy grających w niemieckiej lidze, idealnym źródłem informacji będzie bundesliga.com/pl. To polskojęzyczna strona prowadzona przez miłośników piłki nożnej. Dzięki zaangażowaniu autorów można tam znaleźć codziennie nowe informacje na temat rozgrywek ligi niemieckiej, drużyn oraz piłkarzy. Dla polskich kibiców szczególnie ważne będą wiadomości dotyczące zawodników polskiego pochodzenia, których niekiedy można zobaczyć również w naszej drużynie narodowej. Największym zainteresowaniem cieszą się Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski oraz Łukasz Piszczek, ale należy również zwrócić uwagę na innych zawodników. Jako przykład mogą tu posłużyć Sebastian Boenisch oraz Adam Matuszczyk. Obaj panowie świetnie radzą sobie zarówno podczas rozgrywek niemieckiej ligi jak i podczas meczy polskiej kadry.

Wyszukiwarka