Trochę aktywności na zimowe dni

Wiadomo, że zima często nie zachęca nas do wychodzenia z domy, szczególnie kiedy za oknem hula wiatr i sypie śnieg, ale jest to doskonały czas na poprawę naszej kondycji i wyrobienia sobie odporności. Jeśli nie jesteśmy zbytnio aktywni, na początek warto zacząć od spacerów, przynajmniej pół godzinnych. Nie zapominajmy o czapce, rękawiczkach i odpowiednim szaliku, które pozwolą nam cieszyć się ze spaceru i zimnego, ale zdrowego powietrza. Taki codzienny spacer, pomoże nam odetchnąć od codziennych kłopotów, pozbyć się naszych stresów i z pewnością sprawi, że poczujemy się lepiej.

Zabawa z dziećmi

Zima to doskonały czas, na to żeby spędzić więcej czasu z dzieckiem. Śnieg to doskonały kompan do różnego rodzaju zabaw, czy to lepimy bałwana czy idziemy na górkę pozjeżdżać na sankach, worku czy nartach. Obecnie w sklepach mamy wiele ciekawych pojazdów śnieżnych, które nie tylko ucieszą nasze pociechy, ale także nas samych. Do tego praktycznie w każdym mieście mamy jakieś lodowisko, gdzie przyjemnie spędzimy czas z całą rodziną. Z pewnością jest to doskonała alternatywa dla ciągłego siedzenia przed telewizorem czy komputerem.

Jak zima to oczywiście narty

Wyjazd w góry to świetna sprawa, szczególnie jeśli jesteśmy fanami nart czy snowboardu. Chyba nie ma osoby, która nie lubi sportów zimowych, a w naszym kraju znajdziemy wiele miejsc, do uprawiania tego sportu. Dla początkujących funkcjonuje wiele szkółek narciarskich, w których można szlifować swoje umiejętności, a znajdziemy je nie tylko w górach. Na nartach możemy pojeździć w całym kraju od Augustowa po Zakopane. Po takich wypadach i aktywności fizycznej na mrozie od razu możemy poczuć się znacznie lepiej, szczególnie jeśli wrócimy do domu na ciepłą herbatę z malinami czy cytryną.

Wyszukiwarka