Dieta Dukana

Twórcą diety był francuski lekarz i dietetyk Pierre Dukan. W 1975 roku Dukan, po raz pierwszy spotkał się z problemem otyłości, postanowił wtedy walczyć z tą przypadłością. Przez długi czas zastanawiał się, dlaczego osoby, które po odchudzaniu wracają do swojej wyjściowej wagi. Przemyślenia te skłoniły go do wyodrębnienia swojej diecie czterech różnych etapów, które pełnią odmienne funkcje jeżeli chodzi o proces trwałego odchudzania. W swojej pracy omawiał również tabletki na odchudzanie. Powstawanie diety cud trwało 20 lat, dopiero w 2000 roku Dukan zdecydował się na podzielenie się swoimi badaniami.

O co chodzi w diecie Dukana? Otóż cała rzecz tkwi w tym, aby zwiększyć spożywanie białek z równoczesnym ograniczeniem w naszej codziennej diecie produktów, które zawierają węglowodany i tłuszcze. Zachęcające w tej diecie jest to, że pierwsze efekty przychodzą zdumiewająco szybko. Ważne jest tylko to, żeby nie opuszczać posiłków. Należy też pić dużo wody, bo to wspomaga nasze odchudzanie oraz oczyszcza nasz organizm.

Fazy diety Dukana: Pierwsza faza nazywa się „fazą uderzeniową” jest bardzo restrykcyjna, bo można w niej spożywać tylko i wyłącznie produkty białkowe o bardzo niskiej zawartości tłuszczu. Druga, to „faza równowagi” polega na tym, aby dalej spożywać produkty białkowe, jednak co drugi dzień należy uzupełnić je warzywami. Kolejnym etapem jest „faza utrwalenia” jej głównym założeniem jest utrzymanie uzyskanej wagi i unikanie efektu jo-jo. Ostatnia faza nazywa się „białkowe czwartki” , które osobom stosującym tą dietę powinny towarzyszyć do końca życia, jeżeli chcemy mieć piękne ciało. Możemy sobie wybrać jeden dzień w tygodniu, w którym będziemy jeść tylko produkty białkowe.

Dieta ma także swoje wady, początkowe etapy są bardzo monotonne, często pojawiają się zaparcia, oraz produkty, które są dozwolone do spożycia, często są drogie. Pierwsze fazy diety, nie dostarczają nam także błonnika i witamin, dlatego warto jest wyposażyć się w witaminy w tabletkach. Warto jest także wprowadzić trochę ruchu, aby po odchudzaniu nasza skóra była jędrna i piękna. Więcej informacji na stronie http://rankingtabletkinaodchudzanie.pl/

Wyszukiwarka