Zielona kawa

Jeszcze do niedawna ludzie, pragnący zrzucić zbędne kilogramy zachwycali się zieloną

herbatą, jednak jej czas dobiegł końca w momencie pojawienia się an rynku produktu zwanym zieloną kawą. Zieloną kawę dokładnie znamy, bo jej pochodzenie jest takie same jak kawy czarnej, czyli są to te same ziarna kakaowca. Różnica polega przede wszystkim na procesie palenia, ponieważ tylko czarna kawa jest palona, zielona całkowicie omija ten proces. To dzięki procesowi palenia, czarna kawa zyskuje swój kolor, aromat i specyficzny gorzki posmak. O to wszystko jest uboższa zielona kawa, jednak dzięki temu zyskuje bardzo cenny kwas, o który jest taki szum. Kwas chlorogenowy, zdaniem badaczy wchodzi w reakcję z kofeiną, która spowalnia proces przyswajania przez organizm glukozy, czyli oznacza to, że mniejsza ilość odkładającego się tłuszczu, czyli, upraszczając chudnięcie.

Kawa jednak nie działa na nasz organizm tylko odchudzająco, ma jeszcze inne, bardzo cenne właściwości, jedną z nich jest między innymi działanie bakteriobójcze, picie zielonej kawy, może zwalczyć niektóre infekcje. Zielona kawa oczyszcza także organizm z toksyn, obniża ciśnienie, są także dowody na to, że może zmniejszać ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Jeżeli chodzi o odchudzanie to warto pamiętać, że cudowne antidotum na odchudzanie nie istnieje i stosowanie samej zielonej kawy, może nie przynieść takich efektów, jakie chcemy. Trzeba wprowadzić zdrową dietę oraz regularne ćwiczenia, wtedy, nasze szanse na zrzucenie zbędnych kilogramów rosną.

Skuteczność zielonej kawy niestety nie jest jeszcze ostatecznie potwierdzona, nie wiadomo, czy efekt jest trwały i czy można polecić taki sposób odchudzania. Trzeba też pamiętać, że zielona kawa to suplement diety i nie zastąpi związków odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Lekarze także zaniepokojeni są wysoką zawartością kofeiny zawartą w ekstrakcie tej kawy. Warto jednak pamiętać, że wszystko co jest stosowane z głową, na pewno nam nie zaszkodzi i czasami warto jest zaryzykować, żeby coś zyskać.

Wyszukiwarka