Jak dbać o oczy?

Zdrowe oczy

Obecnie wiele osób zaniedbuje zdrowie swoich oczy po części z niewiedzy, po części z braku czasu lub po prostu z przepracowania. Tak samo jak o resztę naszego ciała, tak samo o nasze oczy trzeba odpowiednio dbać i nie chodzi jedynie o wybranie się raz na rok do jakiegoś okulisty, ale o codzienne rzeczy, które pozwolą nam dłużej cieszyć się zdrowym wzrokiem.

Co robimy źle?

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że na własne życzenie pogarszamy nasz wzrok. Pracujemy przed komputerem najczęściej w klimatyzowanych pomieszczeniach a odpoczywamy przed telewizorem lub ponownie przy komputerze. Do tego przykładowo zima jest ciężkim okresem dla naszych oczu, bo przez ogrzewanie dodatkowo je wysuszamy i nie warto myśleć, że oczy same powinny wytwarzać więcej łez, a należy samodzielnie wziąć sprawę w swoje ręce. Mieszkając w dużych miastach narażamy je na spaliny i różnego rodzaju zanieczyszczenia, co dodatkowo wpływa na dyskomfort oka.

Sposób na zdrowe i wypoczęte oczy

Jeśli pracujemy przed komputerem, książką, czy po prostu siedzimy przed telewizorem to musimy zapewnić dla naszych oczy odpoczynek. Przeważnie o tym zapominamy, przez co bardzo szybko powstają zaczerwienione oczy, więc przynajmniej co godzinę warto zrobić sobie chociaż krótką przerwę. Wystarczy, że na minutę czy dwie zamkniemy oczy i pozwolimy im odpowiednio odpocząć, a z pewnością unikniemy ich szybkiego zmęczenia i nieprzyjemnego pieczenia. W czasie pracy ważne jest również odpowiednie oświetlenie niezależnie od tego czy pracujemy w dzień czy w nocy. W miejscach, w których pracujemy warto stosować jakieś łagodne kolory ścian, które nie będą mocno odbijały światła i raziły nas w oczy. Do tego dla osób, które posiadają problemy z wrażliwymi oczami czy też zespołem suchego oka niezbędne są odpowiednie kropelki nawilżające, najlepiej takie, które możemy stosować kilka razy dziennie i przez dłuższy czas. Po za tym warto dać dla naszych oczy odpocząć, po całych dniach z komputerem czy telewizorem i wieczorem spędzić trochę czasu z rodziną czy zająć się jakąś aktywnością fizyczną, która pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Krople do oka

Jeśli już uświadomimy sobie nasz problem to warto wybrać się do okulisty, który przepisze nam krople do oka, które będą dostosowane do naszego problemu i doradzi jak mamy postępować, żeby nasze zaczerwienione oczy w końcu stały się jedynie przeszłością.

Witaminy na oczy

Warto również zadbać o to, żeby nasze oczy miały odpowiednią ilość witamin, w takim właśnie wypadku wystarczy nam odpowiednia dieta na oczy, czyli stosowanie jak największej ilości marchewek. Jest to naturalny sposób, żeby poprawić zdrowie naszych oczu, a wiadomo, że chyba każdy z nas lubi sobie przynajmniej od czasu do czasu pochrupać marchewki.

Wyszukiwarka